Logo
Zeka Problemleri
Bilim İnsanları: Matrix'teki Yaşamın Tespiti Evreni Yok Edebilir.
.
Şunu demişler...
Matrix'de yaşadığımız bir şekilde ispatlanırsa matrix'in yaratıcıları bu sistemi kapatabilirler ( Matrix'in amacı yaratıcıları bulup bulamayıcının ispatlanması ) Böylece bir zekanın kendi yaratıcısını bulması ispatlanmış olacakmış.
.
Biraz dinsel faktör olsa da ( dinlerin çıkış amacı ) teorinin ispatlanması gerekiyor.
.
2 yıllar önce
Çetin Ç.
2 yıllar önce
Zeka Problemleri, Yayın iletisine yanıt olarak
Matrix den ne anlıyoruz acaba. Aslında varoluşun enerjinin farklı yogunluklarından meydana geldiğini ispatladı bilim. Hologram evren kitabını okuyordum yarıda kaldı. Kitabın yazarı bir sürü delil gösteriyor evrenin hologram prensibiyle calıstıgını ve insan beyninin evreni algılama bicimininde hologram prensibine cok benzediğini.

Elbette dini olarak da dünya hayatının boş bir eglenceden ibaret oldugunu biliyoruz. İslam inancında yaratıcı acıkca belirtiyor. Bir şeyleri denemek icin gecici olarak yarattım diyor.

Varolusa neresinden bakarsan bak matrix dir. Varedilmiş her bilinç için geçerlidir bu. Çünkü varolmadan öncesine ait herhangi bir fikrin yoktur. Varedilmeden öncesi yoktur. Ve varoluşunun sonrasında nasıl bir aşamaya geçeceğini hayal bile edemiyorsundur. Bu durumdaki bir bilinç için varoluş ne ifade edebilir ki matrix den baska.

Çünkü bu insan düşünür ki bi kurgu var arkadas. Nerden geldiğim belli değil nereye gideceğim belli değil. Bilmiyorum ne haldayım gidiyorum gündüz gece misalı yasayıp duruyor insancağaz.

Cevabını zaten bildiğimiz sorulara cevap arama hastalığımız var.

Kurgu varsa kurgulayan da vardır bu kadar basit.

Anlasılması gereken sey. Bunun varlıgı yada yokluğu değil. Nedenleri ve sonuclarıdır.

İnsanların artık yaratıcı var mı yok mu yerine. Neden ve ne amaçla sorularını sorması lazım.