Logo
BlueBox BBS
4 yıllar önce
BlueLine Grid
.
BlueLine Grid, güvenlik ve uyumluluk göz önünde bulundurularak Slack'e benzer bir iletişim platformu oluşturdu.
.
BlueLine Grid, popüler Slack uygulamasıyla devlet kurumlarına yeni başlayanlar ve medya şirketlerinin yaptığı gibi iletişim kurma yeteneği veriyor.
.
GridTeam adı verilen güvenli mobil işbirliği platformu, kuruluşlar için mesajlaşma, görüntü ve dosya paylaşımı ve anında konferans görüşmeleri sunar. Çoğunlukla kolluk kuvvetleri ve ilk müdahale ekipleri tarafından iletişim kurmak için kullanılır.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Cyphy...
.
Cyphy, bir alanı her seferinde günlerce izleyebilen bağlı bir drone yaptı.
Cyphy gözünü baz istasyonunundan 10.000 metre yukarısında tutabilen veya uzun mesafeli iletişimde yardımcı olabilen bağlı bir drone var.
.
Şirket, dronu tüm gücünü ve iletişimini aldığı yer kontrol istasyonuna bağlı tutmak için patentli bir mikro filaman ipine sahip. Bu nedenle, ortalama bir insansız hava aracının aksine, yerden güç alan " sürekli hava keşif ve iletişim " başlatılabilir ve bölgede çok daha uzun süre kalabilir.
Gece görüşünde çekim yapabilen yüksek çözünürlüklü bir kamera ile donatılmıştır, bu da onu sahadaki üs çevresine göz kulak olması gereken askerler için ideal kılar.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Orbital Insight,
Her türlü ilginç soruyu yanıtlamak için Dünyanın etrafında bulunan uydulardan alınan milyonlarca uydu görüntüsünü analiz ediyor.
.
Diyelim ki iki büyük mağaza var, büyük bir perakendecisiniz ve mağazalarınızda kaç kişinin alışveriş yaptığını anlamak istiyorsunuz. Bunu anlamanın bir yolu, park yerindeki araba sayısını analiz etmektir - ki bu, Orbital Insights'ın yapabileceği bir şeydir.
.
Şirket, belirli mağazaların nasıl performans gösterdiğini, bir mağazayı kaç kişinin ziyaret ettiğini veya günün belirli saatlerinde ne kadar meşgul olduğunu belirleyebilir, vb.
.
Uydu analizi başka soruları da yanıtlayabilir: Yoğun saatlerde en yoğun kavşaklar hangi kavşaklardır? Ya da belki Çin ekonomisi nasıl gidiyor gibi bir soruyu sorabilirsiniz?
.
Uydu görüntülerinden analiz çıkarmak üzerine çalışıyor ve yapay zeka verisi topluyor.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Cylance Firması
Kötü amaçlı yazılımları sorun haline gelmeden önce analiz etmek ve yok etmek için yapay zeka kullanıyor.
.
Cylance, açmak üzere olduğunuz bir dosyanın kötü amaçlı yazılım olup olmadığını analiz edip belirleyebilen ve ardından bir saniyeden daha kısa sürede yürütülmesini durduran bir ürün geliştirdi.
.
Cylance'ın ürünü, bilinen kötü yazılımların listelerini veya kötü amaçlı yazılımın "imzalarını" kullanmak yerine, neyin kötü olup olmadığını belirlemek için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanır.

Özellikle kimlik avı e-posta dolandırıcılıkları bilgisayar korsanlarının kullandığı bir numaralı yöntem olduğunda, Cylance'ın yazılımı siber güvenlik alanında bir oyun değiştiricidir. Muhtemelen şu anda 1 milyar doların üzerinde değerinin olmasının nedeni budur.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
CIA tarafından finanse edilen 14 son teknoloji firma
.
Birkaç yazı ile bunları yazalım...
.
Bu firmaların hepsi CIA nın ana görevini daha iyi yapabilmesi adına finanse ediliyor görünüyor. Ama firmaların yaptığı işleri dikkali okumanızı öneriyorum.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
NASA’ya göre, her 200.000 ila 300.000 yılda bir kutup kaymaları meydana geliyor.
.
Ancak, sonuncusu gerçekleştiğinden bu yana iki kattan fazla zaman geçti. Görünüşe göre böyle bir olay için çok geciktik. Bazı arkeologlar, bir zamanlar bir kutup değişiminin küresel bir medeniyeti yok ettiğini iddia ediyor.
.
Peki bir sonraki ne zaman olacak? Kimse bilmiyor. Bununla birlikte, Güney Atlantik’te gittikçe büyüyen manyetik bir anormallik var.
.
Bazıları bunun başka bir kutup değişiminin yakın olduğunun bir işareti olduğunu söylüyor.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
GDO ve LMO arasındaki fark nedir?
Muhtemelen GDO yu çokca duydunuz ama LMO yu daha az...

Genetiği değiştirilmiş organizma (GDO)
Genetik materyalin çiftleşme ve / veya doğal rekombinasyon yoluyla doğal olarak oluşmayacak bir şekilde değiştirildiği, insanlar hariç, herhangi bir organizma. genetik
materyal, genetik mühendislik teknikleri kullanılarak değiştirilir.

Canlı değiştirilmiş organizma (LMO)
Modern biyoteknoloji kullanılarak elde edilen yeni bir genetik materyal kombinasyonuna sahip herhangi bir canlı organizma.
.
Birçok ülke, LMO'ları tanımlamak için yerel mevzuatta 'genetiği değiştirilmiş organizma', ve 'transgenik organizma' terimlerini kullanır.
.
Örnek zararsız bir yoğurt bakterisi LMO ile çok tehlikeli hale gelebilir.
Covid-19 ile ilgili bazı teorilerde bunun bir LMO olduğunu okumuştuk.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Fransa, Avrupa'nın en kötü resesyonlarından biriyle ve İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en deriniyle karşı karşıya.
Fransa, 2020 GSYİH'sında% 11'lik bir düşüş kaydetmeyi planlıyor. Bu, covid-19 kilitlenmesiyle aynı zamana denk gelen % 13,8'lik ikinci çeyrek daralmasını takip ediyor.
.
Fransanın son çıkışları Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un yeniden seçilme umutlarını destekleme girişimi olarak görülüyor. Macron pek çok Fransız halkı tarafından sevilmiyor ve onun politikalarına karşı yürüyen "Sarı Yelekliler" bunun kanıtı.
.
Fransa Avrupa'nın en büyük ikinci ve dünyanın altıncı en büyük ekonomisi olarak gösteriyor. Dünyanın en çok ziyaret edilen ülkesi olan Fransa'nın turizm endüstrisi, ülke ekonomisinin önemli bir bileşenidir.
.
Fransanın durumu gittikçe daha kötüye gidecek.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Gizli bilgileri saklamanın bir yolu.
Mesajları ve bilgileri resim dosyası içine gömebilirsiniz.
.
Windows kullanıcıları için QuickStego , ücretsiz bir çözümdür. Herhangi bir metin dosyasını bir bit eşlem görüntüsü (BMP) dosyasına koyar.
Öncelikle, hem sizin hem de dosya alıcısının QuickStego'yu kurması gerekir.
Ardından, kullanmak Açık Görüntü ve Açık Yazı imajınızı ve metni birleştirmek için düğmeler.
Ortaya çıkan dosyayı başka bir programda açmaya çalıştığınızda, normal bir bitmap resmi olarak görünecek, ancak QuickStego ile açtığınızda hem görüntüyü hem de metni göreceksiniz.
.
Bu şekilde gizli mesajları iletebilirsiniz.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Çamaşır deterjanı üreticileri, insanların daha fazla sıvıyı daha hızlı kullanması için kapakları büyüttü.
.
Diş macunu üreticileri, daha fazla diş macunu almamız için çok fazla kullanmamızı istiyor. Televizyonda gördüğümüz o dev diş macunu parçası, aslında dişlerimizi temizlemek için ihtiyaç duyulandan çok daha fazlası.
.
Dükkanlar süt ürünlerini arka plana koyuyor çünkü bu, müşterileri mağazaya gitmeye teşvik etmenin, satışları bombardıman etmenin ve ek alımları teşvik etmenin bir yolu.
.
Modern ampuller, insanların daha fazla satın alması için daha hızlı tükenecek şekilde tasarlanmıştır. Orijinal ampuller onlarca yıl dayanabilir. Planlı Eskime ve insanları en son modeli satın almaya teşvik etmek için kasıtlı olarak eski cihazları yavaşlatma.
.
Akıllı cihazlar ve ev asistanları, duydukları her şeyi pazarlama amacıyla kaydediyor.
.
İnsanlık ne insanlığın
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Sitemizde güncellemelere ve yeni yazılarımızı eklemeye başladım.
Özellikle yorum kısmını mutlaka inceleyim çok güzel özellikler ekledim ve oldukça kullanışlı bir yorum bölümü oldu.
http://bluebox.bbs.tr
.
Henüz sitemizle tanışmayan varsa beklerim, bir deneyin.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Covid-19 a inanmayan birçok insan göreceksiniz.
.
http://bluebox.bbs.tr/covi...
.
Konu oldukça ilginç.
Kontrol edilmek istemeyen insan yığınları karşı çıkmaya başladılar.
Bakalım neler olacak.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Elon musk ait starlink uydularını gözyüzünde görememiş olabilirsiniz.
Görmek istermisiniz ?
.
Aşağıdaki sitede geçiş durumlarını online olarak görebilirsiniz.
Bölgenize ne zaman geçiş yaptığına göre gökyüzüne bakabilirsiniz.
.
#starlink
.
https://findstarlink.com/
Orada LiveMap linkine tıklamanız gerekiyor.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Ön kolunuzdaki bir nokta COVID bağışıklığının gelecekteki işareti olabilir?
.
Dışarıda olduğunuzda, kimin koronavirüse karşı bağışıklığı olduğunu ve kimin duyarlı olduğunu söylemek neredeyse imkansızdır.
San Diego merkezli bir şirket, birinin ön kolunu kontrol etmek kadar kolay olan iki yeni COVID-19 izleme sistemi geliştirerek bunu değiştirmeye çalışıyor.
Diomics, şirketin Covid-19 antikorlarının varlığını 24 ila 36 saat içinde ortaya çıkarabileceğini söylediği nikotin yamasına benzeyen bir cihaz geliştiriyor.
.
Diocheck adlı yama, kanda dolaşan antikorları tespit ettiğinde kırmızıya döner. Böylece kolunuzdaki işaret ortaya çıkar. ( Kutsal kitaplarda deccalin insanları işaretlemesi olayına benziyor... )
.
Yakın bir zamanda buna benzer birçok işaretleme tekniği ortaya çıkacak.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
NASA bilim adamları, Güney Amerika ve güney Atlantik Okyanusu üzerinden batıya doğru yavaşça hareket eden Dünya'nın manyetik alanında garip bir "boşluğu" izliyorlar.
.
Dünya'nın manyetik alanı, bizi güneş rüzgarları olarak bilinen Güneş'ten gezegenimize gelen yüksek yüklü parçacıklardan koruyan şeydir.
.
Ancak bilim adamları, bu etkinin Güney Atlantik'in üzerinde "Güney Atlantik Anomalisi" olarak bilinen belirli bir bölgede önemli ölçüde zayıfladığını fark ettiler.
Alan bir süredir biliniyor, ancak şimdi araştırmacılar alanın batıya doğru hareket ettiğini ve hatta NASA'nın açıklamasına göre iki lob'a bölündüğünü gözlemliyorlar.
.
Konu önemli ve izliyoruz...
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Meksika Körfezi'nde aynı anda iki kasırganın olduğuna dair bir kayıt yok.
Önümüzdeki hafta bu değişebilir.
.
Birisinin başlangıç noktası ile birleşerek çok daha büyük kasırgayı oluşturabilir.
Bu hafta bu kasırgayı izleyeceğiz.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
“Ucube” ısı dalgaları, şimşek fırtınaları ve orman yangınları Kaliforniya’da yıkıma neden olurken, 2017/18 yangınlarının birçok Direkt Enerji Silahı (DEW) işaretine sahip olduğunu unutmayın.
Bu son yangınların ardındaki tuhaf koşullar, benzer şekilde oluşmuş bir olaya bakıyor olabileceğimizi gösteriyor.
.
Daha önce bu konuyu yazmıştım.
Kaliforniya yangınların bir çeşit silah ile yapıldığı teorisi gerçek...
.
Fotoğraf 2017/18 yangınlarında yanan evleri gösteriyor. Çevresindeki ağaçlarda herhangi bir yangın emaresi yok...
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Bill Gates aşısı hakkında...
.
Eminim Bill Gates’e veya zorunlu hale getirilecek herhangi bir aşıya güvenmiyorsunuzdur. Eminim hepinizin aşı kullanarak nüfus azalması teorisini biliyorsunuzdur.
Şu anda bu “planları” iyi gitmiyor gibi görünüyor çünkü istatistikler insanların çoğunun teklif edilirse COVID aşısı almayacağını gösteriyor.
Ya bunu tahmin ettilerse?
Ya beklenen zorunlu aşı olması gerektiği gibi çalışan bir aşıysa?
Ya güvenmeyen ve aşı almayan nüfus, ölüm oranı yüksek olan daha ölümcül bir hastalığa yakalanırsa?
Aşıya GÜVENEN ve onu alan daha küçük nüfus yaşamaya başlar.
Aşıya GÜVENMEYEN daha büyük nüfus, yeni bir ölümcül hastalıktan ölür.
.
Nüfus azaltma planı başarılı olur.
Ve hükümetleri sorgulayan insanlardan kurtulurlar.
Buralarda Bill Gates’in “daha ​​ölümcül bir virüs seçeceğiz” yazan bir video vardı.
.
Ters Köşe teorisi.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Buzulların erimesi ve deniz suyunun ısıl genleşmesi okyanus seviyelerini yükselttiyor...
.
Ancak yeni araştırma, barajların okyanuslara girmesini engelledikleri su miktarı nedeniyle 1970'lerde yükselmeye başlayan denizleri neredeyse durdurduğunu ortaya koydu.
Onlar olmasaydı, yıllık artış oranı yaklaşık % 12 daha yüksek olurdu.
.
Daha önce yazdığım gibi dünya üzerinde su miktarının artması ilk önce küresel ısınma ardından buzul çağını tetikleyecektir.
Barajların bu duruma etkisi olayın yavaşlamasıdır.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Kara Ay Hakkında...
.
Kara Ay terimi bilimsel bir terim değildir ve Görünen Yeni Ay'ı neyin siyah yaptığı konusunda bazı tartışmalar vardır.
Aynı şekilde, Blue Moon'u mavi yapan şeyin ne olduğu tartışılıyor.
Ancak en yaygın kullanılan tanım, Kara Ay'ın tek bir sezondaki dört Yeni Ay'ın üçüncüsü olmasıdır.
Tipik olarak her üç ayda bir sadece üç Yeni Ay ve üç Dolunay vardır.
.
Görünen Yeni Ay, Ay küresinin Güneş'e yakın bir yerden geçtiği 29,5 günlük ay döngüsünün sekiz aşamasından biridir.
Dünya ile ilgili bakış açımıza göre, ay küresi yıldızla bizim aramızda konumlanmıştır.
Sonuç olarak, Ay'ın uzak tarafı tamamen aydınlatılır ve ışığı bize geri yansıtamaz.
Yeni Ay gününde Ay, Güneş'le birlikte gökyüzünü geçer ve gözden uzak kalır.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Bir Hıristiyan vaiz, İsrail'in Birleşik Arap Emirlikleri ile diplomatik ilişkilerini normalleştirmesiyle birlikte DÜNYANIN SONU kehanetlerinden birisinin daha tamamlandığını söylüyor...
.
#kehanet
BlueBox BBS
4 yıllar önce
Bu hafta nadir bir Kara Ay yükseliyor - peki Kara Ay nedir?
.
Görünen Yeni Ay, aylık ay döngüsünün başlangıcında ve sonunda her 29,5 günde bir gece gökyüzünü süslüyor. Ancak Kara Aylar çok daha nadirdir ve yalnızca yaklaşık 32 ayda bir ortaya çıkar. Görünen Yeni Ay sırasında, ay küresinin güneşli tarafı gezegenimizden uzaklaşacak. Bu sırada karanlık ay görüntüsü oluşacak.
.
Bu yaz, üçü Kara Ay olmak üzere dört Görünen Yeni Ay var.
21 Haziran - Yeni Ay ve Güneş'in halka şeklindeki tutulması.
20 Temmuz - Yeni Ay
19 Ağustos - Yeni Ay ve Kara Ay
17 Eylül - Yeni Ay, sonbaharın astronomik başlangıcından sadece beş gün önce.
.
19 Ağustos bizim için önemli.
.
Bir sonraki Kara Ay 19 Mayıs 2023'e kadar görünmeyecek.
.
Bölgeniz için ay evrelerinin zamanlamalarını öğrenmek için http://timeanddate.com gibi bir web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
İnsanlık yakında yok olacak...
Bunun sebebi insanlığın sürekli enerjiye ihtiyaç duyması. Enerji içinde termal kaynaklar kullanılmaya devam ediyor.
Dünyanın kaldırabileceği ısı miktarının çok üzerinde ısı insanlar tarafından dünyaya yayılıyor.
.
Zorluk fizikle ilgilidir...
Enerji tüketimimizin neredeyse tamamı ısı üretmeyi veya transfer etmeyi içerir.
Bu enerji kullanımıyla birlikte gelen sera gazı ile birleştiğinde, bizi iklimin ve kendimizin kaçınılmaz yıkımı yolunda geri dönüşü olmayan noktaya çok yaklaştırıyor...
.
Çok az bir zaman kaldı.
50 - 100 Yıllık bir süre bile olmayabilir.
Bundan 50 yıl önceyi düşündüğünüzde ne demek istediğim anlaşılır.
.
BlueBox BBS
4 yıllar önce
BlueBox BBS sitesinde yazdığım konuları buradan yazmaya devam edeceğim.
Günlük olarak birkaç veri girişini tamamlayabilirim.
Ayrıca günlük ani olaylarda bu hesap üzerinde aktif olacağım.
.