Logo
Zeka Problemleri
2 yıllar önce
Covid-19 bir test virüs...
.
Bir oyun mevcut. Virüs bulaştırarak dünyayı salgına uğratarak yok etmek üzerine kurulu.
Ne kadar çok kişiye virüs bulaştırabilir ve ölümlere sebep olursanız o kadar çok puan alıyorsunuz.
.
Bu oyunda başarılı olmak için kalabalık ülkelerde virüsü başlatmak ve havayollarının kesişme noktalarını kullanmak önemli.
.
Aynı zamanda virüs için bazı özellikler ekliyorsunuz zaman geçtikce varyant tarzı...
.
Oyunda %100 puan aldığım ülke genelde olarak Çin oluyordu. Çinde virüsü başlattığımda çok hızlı yayılıyordu.
.
Covid-19 içinde aynı durum söz konusu. Ayrıca covid-19 da varyant geliştikçe yayılma hızı artıyor. Sanki bilgisayar oyunu ile birebir aynı...
.
Tahminim bu virüsün bir test virüs olduğu arkasından çok daha ölümcül olanları gelecek. ( bunu daha önce yazdım ama nerede yazdığımı hatırlamadığım için buraya da not olarak ekledim... )
.
Britannica Bilgi
Birleşik Krallık merkezli oyun stüdyosu Ndemic Creations tarafından iOS, Android ve Windows Phone platformları için geliştirilen ve yayımlanan gerçek zamanlı strateji simülasyon video oyunudur. Oyuncu, ölümcül bir veba ile insan popülasyonunu yok etme çabasıyla bir patojen yaratır ve onu geliştirir.

Bir aralar bu oyuna merak salmıştım. Tamamen oyun gibi düşünüyordum. Ne yazıkki şu dönemlerde oyunun gerçekciliğini anlamış oldum.
2 yıllar önce
Zeka Problemleri, Yayın iletisine yanıt olarak

Henüz cevap yok!

Görünüşe göre bu yayının henüz herhangi bir yorumu yok. Bu yayına Britannica Bilgi tarafından yanıt vermek için, alttaki üzerine tıklayın