Jump to content

Foruma kayıt olmayı unutmayın lütfen...

 

Admin Admin
Bilgiler

Haberler
 • Haberler...
 • Sosyal medya ekimiz " Teoriler Sitesine " üye olun
 • Teoriler sitesi başlıklarımız için anlık veri girişi sağlar.
 • Bilgiler sitemiz kalıcı başlıklar içindir.
 • Güzel konular ekleniyor...


misty

Members
 • İçerik sayısı

  4
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

misty last won the day on 18 Ekim

misty had the most liked content!

Topluluk Puanı

1 Neutral
 1. misty

  Bizi kim kandırıyor ?

  Muhakkak bizimle dalga geçen birileri var. İnsanlar genelde din tüccarları ve onları ifşa etmekle kafayı bozmuşlar fakat bilim tüccarlığının çok daha vahim bir durumda olduğunu düşünüyorum. Zira din tüccarlığını ifşa ettiğinde aydın, bilim tüccarlığını ifşa ettiğinde deli oluyorsun. Sırf bilimsel olduğuna kanaat getirdiği için kendisine sunulan her bilgiyi sorgulamadan kabul edecek bir kitle var. Bu insanlara NASA, "yeni bir gezegen keşfettik" deyip bugs bunny silueti koysa, sorgusuz sualsiz inanırlar. Gerçi hep "onlar" diye bahsettim ama hepimizin kandırılması çok kolay.
 2. misty

  Aleyna Tilki Projesi

  Sen olsan bari ve Yıldız Tilbe'nin şarkısını seslendirdiği klipleri çok fazla pedofili ve satanik öğeler içeriyor, sözlüklerde falan incelenmişti. Türkiye'de bu işler kalitesiz diye düşünüyordum fakat Aleyna Tilki üzerinde bayağı uğraşılmış. Ses ve frekans hakkındaysa bilgim yok.
 3. misty

  Gerçekler saklanıyor mu ?

  Ortada o kadar çok bilgi yığını var ki hangisi gerçek/değil diye düşünmekten kafayı yiyecek duruma geliyoruz zaten. Böyle bir durumda gerçeği saklamamak, gerçeği saklamaya çalışmaktan çok daha kolay. Zira insanlar, ne kadar saçma olursa olsun "büyükler" ne derse ona inanıyor. Nasa'nın yayınladığı her yıl değişen dünya görüntüsünün "oynanmış" olduğu belli olmasına rağmen bununla ilgili konuştuğun vakit meczup damgası yemek gibi. Böyle bir ortamda doğru bilgiyi bulma aşamasına gelsen bile onu anlatmaya çalışmak çok zor.
 4. misty

  I Pet Goat II teorileri ve simgeleri

  Ben bu videoyla ilgili bir sürü inceleme izledim/okudum. Bana en mantıklı gelen, mistik öğretilerin küresel elitler tarafından pompalanıp bir kurtuluş yolu gibi gösterilmesiydi. Videonun başından sonuna gördüğümüz İsa figürü, hristiyanlığın İsa'sı değil; tasavvufun insan-ı kâmili, Matrix'in Neo'su. Namı diğer The One. Videonun en sonunda kilisenin yıkılmasıyla İsa figürün hristiyanlığı aştığını görüyoruz zaten. Videonun kırılma anlarından biri de, müslüman olduğu anlaşılan bir annenin kollarında ölen bebeği.. Videonun ilerleyen dakikalarında bu ölmüş bebeğin "tasavvufun ışığıyla" aydınlanıp dirildiğini görüyoruz. Yani her kim olursak olalım, neye inanırsak inanalım; mistisizmle sözümona kurtuluş yolumuz çizilmiş. Müslümanlar için tasavvuf, hristiyanlar için mistik hristiyanlık, yahudiler için kabala, diğerleri için spiritüelizm, budizm vs.. Sözün özü video baştan sona "tek dünya dini" propagandası.
×

Important Information

Forum Kuralları