Jump to content

Foruma kayıt olmayı unutmayın lütfen...

 

Admin Admin
Bilgiler


Admin

Administrators
 • İçerik sayısı

  148
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Admin Hakkında


 • User Group: Administrators


 • Member ID: 1


 • Post Count: 148


 • Post Ratio: 0.62


 • Total Rep: 0


 • Member Of The Days Won: 0


 • Joined: 21-02-2018


 • Been With Us For: 239 Days


 • Last Activity:


 • Şu anda nerede:


Clubs

Güncel Profil Ziyaretleri

442 profil görüntüleme
 1. Admin

  Güneş aynaları

  Dünyanın güneşe bakmayan tarafının gecede güneş ışınları ile aydınlatılması için geliştirilen güneş aynaları projesi artık hayata geçebilir. Çinden gelen projeye göre 2020 yılında atmosfere yerleştirilen güneş aynaları ile 50 km çapında bir alan aydınlatılabilecekmiş. . Bakalım dünyanın dengelerinde nasıl bir değişime sebep olacak.
 2. Admin

  5G sağlıklı bir teknoloji mi ?

  Hücre kulelerinin ve cep telefonlarının inşa ediliş şeklini tamamen değiştirecek ve yirmi yıldır dünyamızı kuşatan radyasyon battaniyesini tamamen yanıbaşımızda bize sızan milyonlarca güçlü ışın haline getirecek. 5G ye devam edeceğiz...
 3. Admin

  AIDS nasıl ortaya çıktı

  AIDS nasıl ortaya çıktı. Birçok farklı teori var ancak sanırım ekteki belgeseli seyredersek nasıl olduğunu anlayabiliriz. . https://www.imdb.com/title/tt0438938/ Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
 4. Admin

  Teoriler Sitemiz Hakkında

  Oldukça güzel bir site oldu ve kayıtlar devam ediyor. Birlikte olmak isteyenleri bekliyoruz. .
 5. Admin

  Bizi kim kandırıyor ?

  Çok haklısın... Sanki insanlar kendilerini kandıracak şekilde motive ediyorlar. Sosyal medyada bile bu tip kişiler daha çok takip ediliyor. Bilim adamlarının takibi daha az... .
 6. Admin

  Teoriler Sitemiz Hakkında

  Deneyenler yorumlarını yazabilirse sevinirim. Teoriler sitesine daha çok zaman harcamaya başlayacağım ve daha çok o alanda kısa kısa yazacağım. .
 7. Admin

  Teoriler Sitemiz Hakkında

  Eski teoriler sitemizi tekrar aktif ettim. Twitter benzeri kısa bilgileri gün içinde yazmak ve okumak için güzel bir ortam oldu. Bende notlarımı oraya yazmaya başladım. Şimdilik ayarları fazla iyi olmasada zamanla düzelecektir. Orada günlük teorileri başlık olarak yazmaya devam edeceğim. ( Böylece twitterdan uzaklaşmaya başlayabilirim artık ) . Sizde katılmak ve birlikte olmak isterseniz beklerim. http://teoriler.com . Kayıt olduktan sonra unutmayın ve arada siteye katkı sağlayın.
 8. Admin

  Zor bir bilmece

  Efsane resmi burayada ekleyelim. Bu resimde ne görüyorsunuz ? . ...
 9. Admin

  Ekim dolunay büyüsü

  Bu konuda çok soru geliyor. ( Twitter mesajlarından ), İlgi duyuyor iseniz bu kısımdan sorularınızı sorabilirsiniz. .
 10. Admin

  Ebola hastalığı hakkında.

  Afrika Ebola ile devam eden salgın uzak doğu ülkelerinde farklı salgın haberleri geliyor. Dang hummasıda bunlardan birisi... . Ebola izlediğim haber kanallarında ölümlerin devam ettiği yazıyor. Sanırım birkaç aya çok farklı ülkelerden ebola vakaları haberi gelebilir. .
 11. Twitterdan küçük şeylere başladık bakalım neler olacak. .
 12. Admin

  Gerçekler saklanıyor mu ?

  Gerçeklerin saklanabilmesi ( veya uydurulan gerçeğin ) artık mümkün değil. Araştırmaya göre bir durumun dünya çevresinin dolaşarak kişilerin duyabilmesi gün ışığından daha hızlı oluyor. Yani 24 saatlik bir dilim de haber ondan çok daha hızlı bir şekilde yayılabiliyor. . Peki bunun önüne geçmek için ne yapılıyor. Gerçeği kendileri haber yapıyor. Böylece kontrolü musluğun başında sağlamaya çalışıyorlar Ama gerçek yinede bu kanaldan akmadan başka kanallar bularak yayılmaya devam ediyor. .
 13. Admin

  Kaos teorisi nedir ?

  Her zaman komplo teorilerinde bir şekilde kaos teorisi gündeme gelir. Çünkü açıklanamayan durumun içinden çıkabilmek için geliştirilen " Kaos Teorisi " bu durumları tam açıklayabilmekte. . Bir çok parçacığın kaos teoremlerine bağlanmasına rağmen kaos teorisinin temelleri şu şekilde... 1 - Kelebek Etkisi : Yağmur ormanlarında kanat çırpan bir kelebeğin, Çin’de bir kasırgaya neden olma ihtimalini ifade eder. Süreç çok uzun olabilir, ancak aradaki bağlantı kesin ve gerçektir. Eğer kelebek, uzay-zamanın en doğru noktasında kanatlarını çırpmazsa, söz konusu kasırga ortaya çıkmaz. Başlangıç noktası ve zamanlamayıda bu temelin alt başlığına ekleyebiliriz. 2 - Belirsizlik Etkisi : Bir sistemin durumunun ölçümünde ortaya çıkan küçük hatalar bile, çarpıcı bir şekilde büyük bir farklılaşmaya yol açarak, herhangi bir tahminin faydasız kalmasına sebep olur. Dünyadaki tüm kelebeklerin atmosfere olan etkilerini ölçmek mümkün olmadığından, doğru ve uzun süreli hava tahmini yapmak her zaman imkânsız bir hedef olarak kalır. Öyle her kelebeğin kanat çırpmasından fırtına elde edilmiyor demek ki 3 - Düzen - Karmaşa Etkisi : Her karmaşanın sonunda sistem bir düzene kavuşacaktır. Bu etki bunu inceler... 4 - Karışım - Çalkantı Etkisi : Karmaşık bir sistemdeki birleşik iki nokta bir zaman sonra sistemin farklı bölgelerinde ortaya çıkabilir. Bu durumu en iyi anlatan örnek bir damla mürekkebin okyanusda alacağı moleküler dağılım olabilir. Mürekkep Damlası içindeki moleküller birleşik olduklarından bir müddet sonra okyanusda çok farklı noktalarda ve çok uzaklarda olabilir. Ancak onlar hala mürekkep molekküleridir. 5 - Geri besleme Etkisi : Sistemdeki veriye müdahale ederseniz size bir etkide bulunur. Bu duruma geri besleme etkisi denir. Para piyasaları bu şekildedir. Paranın piyasadan satın alınması onun fiyatını yükseltir. Böylece satış baskısı olur. Satış sonrası fiyatı düşer, alış baskısı gelir. Sürekli sistemin geri beslemesi bu kaos etkisinin çözümlenmesi kolaylaştırır. 6 - Fraktal Etkisi : Tüm evren birbirini tekrar eden fraktallerden oluşur. Bu etkiyi en iyi ağaçlarda, bitkilerde görebilirsiniz. Bu durumda fraktalin bir parçasına sahip olmanız kaosun bu etkisi çözebilmeniz için kolaylık sağlar. . Kaos Teorisinin temelleri 20. yüzyılda atılmasına rağmen tüm bilim dallarını etkisi altına almaya başladı. Çözülemeyen tüm durumlar yukarıdaki kaos temelleri üzerine birebir oturmakta. . Biz komplo teorileri ve anlaşılmayan olayları kaosun temelleri içinde açıklamaya ve anlamaya çalışacağız... .
 14. Admin

  Bizi kim kandırıyor ?

  Bir galaksi fotoğrafı NASA tarafından yayınlanıyor. Galaksinin boyutunun 100.000 ışıkyılı olduğu söyleniyor. Fotoğraf çekiliyor ve 100.000 ışıkyılı boyundaki galaksininin ışığı nedense bize aynı anda geliyor. Aradaki 100.000 yıllık fark fotoğrafda görünmüyor. Sizce hata var mı yoksa bizimle dalga geçen birileri mi var ? .
 15. Admin

  Ekim dolunay büyüsü

  Ekim dolunayında ( bu sene 24 Ekim 2018 ) kötülüklerden ve hastalıklardan kurtulmak için bir bardak suyun dolunay ışığında bırakılması ile meydana getirilir. . Batı uygarlıklarında ekim dolunayı cadı bayramı olarak kutlanır. Kötülüklerden kurtulmak için cadıların bu dolunayda yeryüzünü terk ettiklerine inanırlar. . Dolunayın sert ışıklarının oluştuğu ekim ayı aslında ters ışığın su ile buluşması ile enerji aktarımını size sağlayabilir. Bu su çok kuvvetli bir enerji kalkanı sağlar. Kötülüklerden sakınmak için evin içine damlatabilirsiniz. Hastalık için alnınıza sürebilirsiniz. .

Hakkımızda

Bilgiler sitesi herhangi bir konuya bağlı kalmaz. Herhangi bir konuda içerik oluşturabilirsiniz...

 

Takip edin

Zekaproblemleri Twitter

×

Important Information

Forum Kuralları