Jump to content

Foruma kayıt olmayı unutmayın lütfen...

 

Admin Admin
Bilgiler


Admin

Mikro değişimler makro dönüşüme çevrilebilir mi ?

Recommended Posts

Bugün elinizde 1 milyon TL mi yoksa gelecek ayın başına kadar hergün bir öncekinin iki katı olmak üzere bir kuruş mu istiyorsunuz ?

.

Bir çoğunuz 1 kuruş seçeneğini kabul edecektir. Çünkü bu durumun sonunda elinize 1 milyondan çok daha fazla geçebileceğini biliyorsunuz.

.

Peki hayatınızda bu değişimleri neden yapamıyorsunuz. Büyük bir değişim size çok gelebilir. Örnek bir ayda 10-15 kilo vereceğim dediğinizde o baştaki 1 milyon seçeneğini istemiş oluyorsunuz....

Bu sabah yaptıklarının önemli olmadığını düşünemezsin, ama öyleydi ( Birçok mikro hareket yapmıştın ama bunların farkında bile değilsin ) Küçük şeylerin toplandığını düşünemezsiniz, ama yaparsınız.

Büyük, kapsamlı değişiklikler yapmak zordur çünkü kusurlu, yetersiz varlıklarız. Bu durum bizim için zor çünkü konfor bölgelerimizin dışında yaşamak için eğitilmiş değiliz. O zaman eğitime başlayabilirsiniz...
Eğer hayatınızı değiştirmek istiyorsanız, bu seçeneklere alışana kadar her gün her saat başı küçük, neredeyse kararsız kararlar vermelisiniz. Bu durum alışkanlık haline gelene kadar yapmaya devam etmelisiniz.

Telefonunuza daha az zaman harcamak istiyorsanız, kendinize sadece bir kez kontrol etme durumunuzu iptal edin, telefonunuza o an bakmayın. Daha sağlıklı yemek istiyorsanız, hemen yarım bardak su içebilirsiniz. Daha fazla uyumak istiyorsanız, gecenin bitiminden 10 dakika önce yatağa gidin.

Daha fazla egzersiz yapmak istiyorsanız, hemen sadece 10 dakika yapın. Okumak istiyorsanız bir sayfa okuyun. Meditasyon yapmak isterseniz, 30 saniye boyunca yapın.

Evet aralıksız olarak yapmaya devam edin. Onları her gün yapın. Telefonunuzu kontrol etmediniz, bir kere kontrol etmediniz, yarın iki, öbür gün üç. Yarım bardak su içtiniz. Daha fazla su isteyeceksiniz ve daha fazla su içeceksiniz. 10 dakika koşacaksın ve durmak zorunda hissetmeyeceksin, öyle olmayacaksın. Bir sayfayı okuyacak, ilginizi çekecek ve başka bir kitap okuyacaksınız.

En içgüdüsel, fizyolojik seviyemizde, “değişim”, tehlikeli ve potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir şeye dönüşür. Koruma mekanizmaları devreye girer. Beyninizi zorlar. Neden kendi kafeslerimizi oluşturduğumuza ve kapıda kilitli olmamasına rağmen oralarda kalmamıza şaşmamalı.

Kendinizi yeni bir hayata sokmaya çalışmak işe yaramıyor.

Değişmeye başlamak için değişmek isteyene kadar beklemenize gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey bir anda bir mikro değişimler yapmak, devam etmek ve sonra bu enerji ve momentumun sizi inşa etmesini görmek olacak. 

.

Yaşamda tek bir hücre ile başlamıştı...

.

 

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş


Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

  • Konuyu Görüntüleyenler   0 members

    No registered users viewing this page.

Hakkımızda

Bilgiler sitesi herhangi bir konuya bağlı kalmaz. Herhangi bir konuda içerik oluşturabilirsiniz...

 

Takip edin

Zekaproblemleri Twitter

×

Important Information

Forum Kuralları