Hitler yaşıyor mu ?

3
343

Uzun yıllar bir söylenti olarak kalmıştı. Hitler yaşıyor mu ?

Hitler, İkinci Dünya Savaşı’ndan sağ çıktı mı?

Gizli CIA belgeleri, Hitler’in sığınağında intihar etmediğini belirtti.

CIA Hitlerin saklanmasına yardım mı etti ?

1955 yılında CIA’nin Batı Yarıküre Bölümü şefi Venezüella’daki istasyonlarına bağlı muhbirlerinden birinden, Hitler’in savaştan gerçekten kurtulduğunu ve şimdi Arjantin’de tenha bir varlık olarak yaşadığını bildiren bir gizli belge gönderildiğini iddia etti.

Bu muhbir ” Adolph Schuttlemayer ” adında geçecek olan Hitler ile düzenli olarak temas kurduğunu iddia eden eski SS memuru Phillip Citroen’den başka birisi değildi.

Bu belge ilgili herhangi bir kişi konuyla ilgili bir istihbarat değerlendirmesi sağlayacak bir konumdaydı ve “olası çıkar” olarak iletiliyordu.

WHD şefinede benzer bir rapor sunmuş olduğu keşfi daha da merak uyandırdı. bir yıl önce, sadece Hitler’in değil bütün Nazilerin bir grubunun Güney Amerika’da yaşadığını iddia etti.

CIA elindeki eski belgelerde “Phillip Citroen, bu üssün eski bir üyesine Kolombiya’daki Demiryolları Şirketi güçlü bir şekilde Hitler’e benzeyen ve onunla ilgili olduğunu iddia eden bir kişiyle bir araya geldi “sözleri yazıldı.

Hitlerin Arjantinde…

Citroen, Kolombiya’nın Tunja kentinde bulunan Residencias Coloniales bölgesinden bildiriyordu. Hitlerin Ocak 1955’te Kolombiya’dan Arjantin’e geçtiğini iddia etti ve Citroen, yanlışlıkla istasyon şefine, on yıl geçtikten sonra kendisinin Arjantin’e girmesini önerdiğini yanlışlıkla önermişti.

Ancak sonuçta nihayetinde bu haberleşme kesildi ve başka hiçbir şey olmadı. Belgedeki kişilerden de haber alınmış değil.

Hitler’in sözde kapanmış belgesiyle birlikte gizli olmayan belgelere bakılabilir. Daha sonra Arjantinde ortaya çıkacak bilgiler ile bu teoride gerçek mi değil mi ortaya çıkacaktır.

CIA belgeleri burada…

HITLER belgesi…

 

FBI da Hitler belgeleri yayınlamıştı.

FBI’ın 752 sayfalık gizli belgelerinde, 1945 yılının 29 Nisan’ında intihar ettiği açıklanan Hitler’in aslında intihar etmediği belirtiliyor.

Birçok Amerikalı Hitler’in ölümüne inanmıyor ve o dönemin FBI müdürü J. Edgar Hoover’e mektup gönderiyor. Los Angeles’taki FBI bürosu ise 21 Eylül 1945 tarihinde şu notu düşüyor:

“Führer ve 50 en yakın güvendiği kişi Berlin’in düşüsünden yaklaşık 10 gün sonra iki denizaltı ille Arjantin’in güneyine ulaştı. Bıyığını kesen Hitler burada bir çiftlikte saklanıyor. Astım ve gastriti var.”

Durum her dönemde karışıklığını korumaya devam edecek.

2016 senesi içerisinde de arjantinde yaşayan 128 yaşındaki yaşlı adamın Hitler olabileceği haberleri yapılmıştı.

Haberlerde, İsrail gizli servisinin Latin Amerika’da eski Nazi savaş suçlularını aramayı bırakmasının ardından Führer olduğunu itiraf eden bir göçmenin ortaya çıktığı iddia edildi.

Daha sonra bu haberin fake bir haber olduğu ortaya çıkmıştı.

Ancak yukarıda yazılı olan CIA belgeleri gerçek belgelerdir. CIA sitesinden elde edebilirsiniz.

 

 

3 YORUMLAR

  1. Hitlerin intihar etmediğine bende inanıyorum.
    Zamanın en iyi haber alma ve gizli servislerine sahip çok güçlü bir liderin son anda başka bölgelerdeki gizli sığınaklarına geçmiş olma ihtimali oldukça yüksektir.
    Zaten Hitlerin ortaya çıkmasıda bir yahudi komplo teorisi olarak planmıştı. Bu nedenle bu işi planlayanlar Hitleri bir yerlerde saklaması uygun olurdu.
    .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here