Jump to content

Foruma kayıt olmayı unutmayın lütfen...

 

Admin Admin
Bilgiler


Tüm Etkinlikler

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Admin

  Teoriler Sitemiz Hakkında

  Teoriler sitesi için test user tanımlaması yaptım. İsterseniz kayıt olmadan gezebilir. Sitenin tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Kullanıcı ismi : testuser Şifre : 12345678 .
 3. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkcının öldüğünü suudi yetkilileri açıkladı. Açıklanmayan ceseti nerede ? . Muhtemel gazeteci boğularak öldürüldü ( boğularak ) ve gizli bir yere gömüldü. ( Bence dondurulmuşta olabilir. ) . Sizce nerede ?
 4. Last week
 5. Admin

  Yapay zekalı Robotlar

  Son zamanlarda geliştirilen robotlara dikkat ettiniz mi acaba ? İnsan hareketlerine oldukça benzer hareketleri çok basitce yapabiliyorlar. Yakın zamanda ellerine silah vererek çatışma alanına süreceklerdir. Önce masumca, sonra güvenlik amaçlı, sonra saldırı amaçlı... . Her zaman olduğu gibi iyiye doğru bir gelişme göstermeyecek ve bu robotlar savaş alanına mutlaka inecekler. Yapay zekanın nasıl kontrol edileceği ile ilgili çok ayrıntılı bilgiler okudum. Dİyebilirim ki önümüzdeki 10 yıl içinde bir robot cinayeti mutlaka olacak... .
 6. Admin

  Güneş aynaları

  Dünyanın güneşe bakmayan tarafının gecede güneş ışınları ile aydınlatılması için geliştirilen güneş aynaları projesi artık hayata geçebilir. Çinden gelen projeye göre 2020 yılında atmosfere yerleştirilen güneş aynaları ile 50 km çapında bir alan aydınlatılabilecekmiş. . Bakalım dünyanın dengelerinde nasıl bir değişime sebep olacak.
 7. Admin

  5G sağlıklı bir teknoloji mi ?

  Hücre kulelerinin ve cep telefonlarının inşa ediliş şeklini tamamen değiştirecek ve yirmi yıldır dünyamızı kuşatan radyasyon battaniyesini tamamen yanıbaşımızda bize sızan milyonlarca güçlü ışın haline getirecek. 5G ye devam edeceğiz...
 8. Admin

  AIDS nasıl ortaya çıktı

  AIDS nasıl ortaya çıktı. Birçok farklı teori var ancak sanırım ekteki belgeseli seyredersek nasıl olduğunu anlayabiliriz. . https://www.imdb.com/title/tt0438938/ Konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
 9. Admin

  Teoriler Sitemiz Hakkında

  Oldukça güzel bir site oldu ve kayıtlar devam ediyor. Birlikte olmak isteyenleri bekliyoruz. .
 10. Admin

  Bizi kim kandırıyor ?

  Çok haklısın... Sanki insanlar kendilerini kandıracak şekilde motive ediyorlar. Sosyal medyada bile bu tip kişiler daha çok takip ediliyor. Bilim adamlarının takibi daha az... .
 11. misty

  Bizi kim kandırıyor ?

  Muhakkak bizimle dalga geçen birileri var. İnsanlar genelde din tüccarları ve onları ifşa etmekle kafayı bozmuşlar fakat bilim tüccarlığının çok daha vahim bir durumda olduğunu düşünüyorum. Zira din tüccarlığını ifşa ettiğinde aydın, bilim tüccarlığını ifşa ettiğinde deli oluyorsun. Sırf bilimsel olduğuna kanaat getirdiği için kendisine sunulan her bilgiyi sorgulamadan kabul edecek bir kitle var. Bu insanlara NASA, "yeni bir gezegen keşfettik" deyip bugs bunny silueti koysa, sorgusuz sualsiz inanırlar. Gerçi hep "onlar" diye bahsettim ama hepimizin kandırılması çok kolay.
 12. Admin

  Teoriler Sitemiz Hakkında

  Deneyenler yorumlarını yazabilirse sevinirim. Teoriler sitesine daha çok zaman harcamaya başlayacağım ve daha çok o alanda kısa kısa yazacağım. .
 13. Admin

  Teoriler Sitemiz Hakkında

  Eski teoriler sitemizi tekrar aktif ettim. Twitter benzeri kısa bilgileri gün içinde yazmak ve okumak için güzel bir ortam oldu. Bende notlarımı oraya yazmaya başladım. Şimdilik ayarları fazla iyi olmasada zamanla düzelecektir. Orada günlük teorileri başlık olarak yazmaya devam edeceğim. ( Böylece twitterdan uzaklaşmaya başlayabilirim artık ) . Sizde katılmak ve birlikte olmak isterseniz beklerim. http://teoriler.com . Kayıt olduktan sonra unutmayın ve arada siteye katkı sağlayın.
 14. Admin

  Zor bir bilmece

  Efsane resmi burayada ekleyelim. Bu resimde ne görüyorsunuz ? . ...
 15. Admin

  Ekim dolunay büyüsü

  Bu konuda çok soru geliyor. ( Twitter mesajlarından ), İlgi duyuyor iseniz bu kısımdan sorularınızı sorabilirsiniz. .
 16. Admin

  Ebola hastalığı hakkında.

  Afrika Ebola ile devam eden salgın uzak doğu ülkelerinde farklı salgın haberleri geliyor. Dang hummasıda bunlardan birisi... . Ebola izlediğim haber kanallarında ölümlerin devam ettiği yazıyor. Sanırım birkaç aya çok farklı ülkelerden ebola vakaları haberi gelebilir. .
 17. Twitterdan küçük şeylere başladık bakalım neler olacak. .
 18. Admin

  Gerçekler saklanıyor mu ?

  Gerçeklerin saklanabilmesi ( veya uydurulan gerçeğin ) artık mümkün değil. Araştırmaya göre bir durumun dünya çevresinin dolaşarak kişilerin duyabilmesi gün ışığından daha hızlı oluyor. Yani 24 saatlik bir dilim de haber ondan çok daha hızlı bir şekilde yayılabiliyor. . Peki bunun önüne geçmek için ne yapılıyor. Gerçeği kendileri haber yapıyor. Böylece kontrolü musluğun başında sağlamaya çalışıyorlar Ama gerçek yinede bu kanaldan akmadan başka kanallar bularak yayılmaya devam ediyor. .
 19. Admin

  Kaos teorisi nedir ?

  Her zaman komplo teorilerinde bir şekilde kaos teorisi gündeme gelir. Çünkü açıklanamayan durumun içinden çıkabilmek için geliştirilen " Kaos Teorisi " bu durumları tam açıklayabilmekte. . Bir çok parçacığın kaos teoremlerine bağlanmasına rağmen kaos teorisinin temelleri şu şekilde... 1 - Kelebek Etkisi : Yağmur ormanlarında kanat çırpan bir kelebeğin, Çin’de bir kasırgaya neden olma ihtimalini ifade eder. Süreç çok uzun olabilir, ancak aradaki bağlantı kesin ve gerçektir. Eğer kelebek, uzay-zamanın en doğru noktasında kanatlarını çırpmazsa, söz konusu kasırga ortaya çıkmaz. Başlangıç noktası ve zamanlamayıda bu temelin alt başlığına ekleyebiliriz. 2 - Belirsizlik Etkisi : Bir sistemin durumunun ölçümünde ortaya çıkan küçük hatalar bile, çarpıcı bir şekilde büyük bir farklılaşmaya yol açarak, herhangi bir tahminin faydasız kalmasına sebep olur. Dünyadaki tüm kelebeklerin atmosfere olan etkilerini ölçmek mümkün olmadığından, doğru ve uzun süreli hava tahmini yapmak her zaman imkânsız bir hedef olarak kalır. Öyle her kelebeğin kanat çırpmasından fırtına elde edilmiyor demek ki 3 - Düzen - Karmaşa Etkisi : Her karmaşanın sonunda sistem bir düzene kavuşacaktır. Bu etki bunu inceler... 4 - Karışım - Çalkantı Etkisi : Karmaşık bir sistemdeki birleşik iki nokta bir zaman sonra sistemin farklı bölgelerinde ortaya çıkabilir. Bu durumu en iyi anlatan örnek bir damla mürekkebin okyanusda alacağı moleküler dağılım olabilir. Mürekkep Damlası içindeki moleküller birleşik olduklarından bir müddet sonra okyanusda çok farklı noktalarda ve çok uzaklarda olabilir. Ancak onlar hala mürekkep molekküleridir. 5 - Geri besleme Etkisi : Sistemdeki veriye müdahale ederseniz size bir etkide bulunur. Bu duruma geri besleme etkisi denir. Para piyasaları bu şekildedir. Paranın piyasadan satın alınması onun fiyatını yükseltir. Böylece satış baskısı olur. Satış sonrası fiyatı düşer, alış baskısı gelir. Sürekli sistemin geri beslemesi bu kaos etkisinin çözümlenmesi kolaylaştırır. 6 - Fraktal Etkisi : Tüm evren birbirini tekrar eden fraktallerden oluşur. Bu etkiyi en iyi ağaçlarda, bitkilerde görebilirsiniz. Bu durumda fraktalin bir parçasına sahip olmanız kaosun bu etkisi çözebilmeniz için kolaylık sağlar. . Kaos Teorisinin temelleri 20. yüzyılda atılmasına rağmen tüm bilim dallarını etkisi altına almaya başladı. Çözülemeyen tüm durumlar yukarıdaki kaos temelleri üzerine birebir oturmakta. . Biz komplo teorileri ve anlaşılmayan olayları kaosun temelleri içinde açıklamaya ve anlamaya çalışacağız... .
 20. Admin

  Bizi kim kandırıyor ?

  Bir galaksi fotoğrafı NASA tarafından yayınlanıyor. Galaksinin boyutunun 100.000 ışıkyılı olduğu söyleniyor. Fotoğraf çekiliyor ve 100.000 ışıkyılı boyundaki galaksininin ışığı nedense bize aynı anda geliyor. Aradaki 100.000 yıllık fark fotoğrafda görünmüyor. Sizce hata var mı yoksa bizimle dalga geçen birileri mi var ? .
 21. Admin

  Ekim dolunay büyüsü

  Ekim dolunayında ( bu sene 24 Ekim 2018 ) kötülüklerden ve hastalıklardan kurtulmak için bir bardak suyun dolunay ışığında bırakılması ile meydana getirilir. . Batı uygarlıklarında ekim dolunayı cadı bayramı olarak kutlanır. Kötülüklerden kurtulmak için cadıların bu dolunayda yeryüzünü terk ettiklerine inanırlar. . Dolunayın sert ışıklarının oluştuğu ekim ayı aslında ters ışığın su ile buluşması ile enerji aktarımını size sağlayabilir. Bu su çok kuvvetli bir enerji kalkanı sağlar. Kötülüklerden sakınmak için evin içine damlatabilirsiniz. Hastalık için alnınıza sürebilirsiniz. .
 22. Eğer bir şekilde toprak altında kalmışsanız. Kurtulmaya başlamadan önce yavaşca tişörtünüzü veya üstünüzde bulunan ince kıyafet parçasını kafanıza sarın. Bu şekilde hareket ettiğinizde toprağın ağzınıza, gözünüze dolmamasını ve nefessiz kalmamanızı sağlarsınız. . Her zaman için zor durumlarda yaşamak için ilk önce kendinizi garantiye alın. .
 23. Admin

  Yapay Rahim

  İnsanoğlunun önündeki engellerden birisi daha yok oluyor. Artık üremek için bir dişinin rahmi gerekmiyecek. Yapay rahim yolu ile canlıların yaşaması sağlanmış durumda. . İnsanlar için henüz denenmesede koyunlarda yapılan denemeler olumlu sonuç vermiş ve canlı kuzu yapay rahim içinde gelişimini tamamlamış. . . Aklıma matrixdeki insan tarlaları geldi . Bu olayın başka bir boyutuda var. Sanırım bu çalışmada onun için yapılmış olabilir. İnsanlık uzayda çoğalamıyor. Dünya dışında hiçbir şekilde üreme sağlanamamakta. Bu yöntem belki uzayda üremeninde önünü açabilir. .
 24. Admin

  Ebola hastalığı hakkında.

  Son günlerde haberlerde izliyorsunuz sanırım Afrikada onlarca kişi ebola yüzünden hayatını kayıp etti. Binlerce kişide hasta durumda yakın bir zamanda ölümlerin artması bekleniyor. . Halbuki bundan bir sene önce dünya sağlık örgütü ebola aşısını ve tedavisini bulduklarını açıklamıştı. . Ebola insandan insana sıvı aktarımı ile geçebiliyordu. Son aşılama olaylarından sonra virusun değişime uğradığı ve hava yolu ilede bulaşabildiği söylenmekte ( bunun doğruluğu belli değil, sadece bazı sitelerde yer almakta kamu kaynaklarında yok ) . Bu konuyuda takip etmeye başlayalım... .
 25. Bazıları bu sözü etik bulmamış. İnsanlar arkadaşlarını karşılık bekleyerek seçmez demişler. . Sizce ?
 26. Admin

  10 Ekim 2018 de ne olacak

  Şimdilik bir sorun haberlerde görünmedi ancak bir 10 gün beklemek lazım. Olay olduğunda bize ulaşması geçikebilir. .
 27. Admin

  Hatırladığınız ilk ses...

  Bilinç altına işleyen muhtemelen ilk ses anne karnında duyduğunuz ses olması lazım. Buda en yakın annenizin veya babanızın sesi olabilir. .
 1. Load more activity
Hakkımızda

Bilgiler sitesi herhangi bir konuya bağlı kalmaz. Herhangi bir konuda içerik oluşturabilirsiniz...

 

Takip edin

Zekaproblemleri Twitter

×

Important Information

Forum Kuralları